Resultat – Bokenäs SwimRun

2017-07-09

Duo Herr

(16 / 16)

Tid

Efter

1.

Andreas / Anton

Team Åstolrunt

1:05:36

 

28:56 (28:56)

16:46 (45:42)

19:54 (1:05:36)

2.

Klas / Patrik

Mighty Ducklings

1:13:49

+8:13

 

32:11 (32:11)

19:19 (51:30)

22:19 (1:13:49)

3.

Gustav / Karl Rhedin

Hemmalaget

1:16:48

+11:12

 

32:35 (32:35)

20:37 (53:12)

23:36 (1:16:48)

4.

Martin/ Frans

Team Service Inside

1:17:20

+11:44

 

33:02 (33:02)

20:39 (53:41)

23:39 (1:17:20)

5.

Nikolaj / Jonas

Strömberg-Gröndahl-Edoff

1:24:03

+18:27

 

35:30 (35:30)

22:19 (57:49)

26:14 (1:24:03)

6.

Lars / Carl

Team SBB

1:26:29

+20:53

 

37:26 (37:26)

22:46 (1:00:12)

26:17 (1:26:29)

7.

Ludvig / Mats

Oslo Badklubb

1:28:02

+22:26

 

37:17 (37:17)

23:01 (1:00:18)

27:44 (1:28:02)

8.

Anders / Oscar

Klubblös

1:28:07

+22:31

 

39:07 (39:07)

22:17 (1:01:24)

26:43 (1:28:07)

9.

Mattias / Emil

Active Wester

1:32:50

+27:14

 

40:16 (40:16)

23:40 (1:03:56)

28:54 (1:32:50)

10.

Karl / Gert

Smögen (swim)runners

1:34:57

+29:21

 

40:31 (40:31)

24:48 (1:05:19)

29:38 (1:34:57)

11.

Daniel / Tilmann

Team D&T

1:41:58

+36:22

 

44:38 (44:38)

26:23 (1:11:01)

30:57 (1:41:58)

12.

Erik / Per

Fratelli Engström

1:42:32

+36:56

 

44:48 (44:48)

26:22 (1:11:10)

31:22 (1:42:32)

13.

Nicolas / Simon

Team Bläckfisk

1:44:48

+39:12

 

46:40 (46:40)

26:44 (1:13:24)

31:24 (1:44:48)

14.

Anders / Henrik

Pust & Flåsmaskinerna

1:45:56

+40:20

 

45:43 (45:43)

28:15 (1:13:58)

31:58 (1:45:56)

15.

Tommy / Patric

1:49:09

+43:33

 

45:53 (45:53)

28:58 (1:14:51)

34:18 (1:49:09)

16.

Tommy / Martin

Lurs Starkaste

1:55:19

+49:43

 

51:20 (51:20)

28:39 (1:19:59)

35:20 (1:55:19)

Duo Dam

(9 / 9)

Tid

Efter

1.

Annika / Anna

Westarna

1:26:51

 

38:18 (38:18)

22:58 (1:01:16)

25:35 (1:26:51)

2.

Frida / Anna

Sörfaretjejer

1:37:03

+10:12

 

40:00 (40:00)

26:22 (1:06:22)

30:41 (1:37:03)

3.

Maria / Ann-Sofie

Bottenskrapet

1:41:07

+14:16

 

43:32 (43:32)

26:55 (1:10:27)

30:40 (1:41:07)

4.

Ulrika / Erika

Crossfit Göta

1:41:26

+14:35

 

44:25 (44:25)

25:53 (1:10:18)

31:08 (1:41:26)

5.

Sara / Emelie

The Lorén

1:45:31

+18:40

 

45:32 (45:32)

27:21 (1:12:53)

32:38 (1:45:31)

6.

Pernilla / Lina

Överleverna

1:48:05

+21:14

 

47:19 (47:19)

29:09 (1:16:28)

31:37 (1:48:05)

7.

Terese / Johanna

Johanna-Terese

1:52:27

+25:36

 

48:08 (48:08)

28:35 (1:16:43)

35:44 (1:52:27)

 

Margareta / Kerstin

Team Wiba

Utg.

 

Charlotta / Anna

Team Mupparna

Ej start

Duo Mix

(23 / 23)

Tid

Efter

1.

Veronica / Kristoffer

VK Swimrun

1:13:03

 

31:38 (31:38)

19:37 (51:15)

21:48 (1:13:03)

2.

Johanna / Peter

Team Sportlala

1:13:36

+0:33

 

32:05 (32:05)

19:18 (51:23)

22:13 (1:13:36)

3.

Mari / Oscar

Team Ökar Myrberg

1:17:16

+4:13

 

33:29 (33:29)

19:58 (53:27)

23:49 (1:17:16)

4.

Johanna / Peter

Engineering Partner

1:19:20

+6:17

 

34:03 (34:03)

20:41 (54:44)

24:36 (1:19:20)

5.

Simone / Markus

Herrn & Frun

1:25:30

+12:27

 

36:52 (36:52)

22:31 (59:23)

26:07 (1:25:30)

6.

Camilla / Tobias

Team Slätvar

1:27:01

+13:58

 

37:50 (37:50)

22:33 (1:00:23)

26:38 (1:27:01)

7.

Maria / Magnus

Team M&M

1:29:57

+16:54

 

39:04 (39:04)

23:31 (1:02:35)

27:22 (1:29:57)

8.

Anna / Sven-Roland

A-Team

1:30:45

+17:42

 

40:16 (40:16)

22:29 (1:02:45)

28:00 (1:30:45)

9.

Anna / Daniel

Bad Nevs Blairs

1:31:35

+18:32

 

30:00 (30:00)

33:44 (1:03:44)

27:51 (1:31:35)

10.

Malin / Thomas

Grahn & Grahn

1:33:56

+20:53

 

42:22 (42:22)

23:51 (1:06:13)

27:43 (1:33:56)

11.

Jennie / Martin

Team Mantra Sport

1:35:55

+22:52

 

41:08 (41:08)

24:25 (1:05:33)

30:22 (1:35:55)

12.

Meja / Robert

Team Eneljung

1:37:59

+24:56

 

42:08 (42:08)

25:28 (1:07:36)

30:23 (1:37:59)

13.

Sofia / Johannef

Team Fast

1:40:33

+27:30

 

43:37 (43:37)

25:56 (1:09:33)

31:00 (1:40:33)

14.

Christian / ?

Appono

1:45:53

+32:50

 

44:52 (44:52)

27:48 (1:12:40)

33:13 (1:45:53)

15.

Kerstn / Sven

Wanna B-team

1:48:17

+35:14

 

47:59 (47:59)

27:41 (1:15:40)

32:37 (1:48:17)

16.

Amanda / Patric

Team Hajen

1:49:34

+36:31

 

47:45 (47:45)

28:38 (1:16:23)

33:11 (1:49:34)

17.

Anna / Dan

DAN

1:54:34

+41:31

 

49:58 (49:58)

30:33 (1:20:31)

34:03 (1:54:34)

18.

Jenny / Fabian

Ja sa Madrid men menade Wien

1:57:06

+44:03

 

48:43 (48:43)

31:36 (1:20:19)

36:47 (1:57:06)

19.

Sandra / Anders

Klubblös

1:57:46

+44:43

 

50:33 (50:33)

30:28 (1:21:01)

36:45 (1:57:46)

 

Anna-Karin / Rikard

Team Power & Passion

Utg.

 

Elin / Jonas

Team Jon-El

Ej start

 

Kajsa / Johan

Stålsson

Ej start

 

Patrik / ?

Rivermeadow Athletics Mix

Ej start

Herr Singel

(17 / 17)

Tid

Efter

1.

Nils Svensson

Klubblös

1:05:25

 

28:58 (28:58)

16:40 (45:38)

19:47 (1:05:25)

2.

Karl Olsson

Klubblös

1:12:56

+7:31

 

31:33 (31:33)

19:22 (50:55)

22:01 (1:12:56)

3.

Carl Sjölund

Klubblös

1:14:35

+9:10

 

32:23 (32:23)

19:15 (51:38)

22:57 (1:14:35)

4.

Max Andersson

Klubblös

1:15:23

+9:58

 

32:13 (32:13)

19:50 (52:03)

23:20 (1:15:23)

5.

Johan Landin

Whiskey dogs

1:21:40

+16:15

 

34:37 (34:37)

21:35 (56:12)

25:28 (1:21:40)

6.

Albin Nilsson

Klubblös

1:23:40

+18:15

 

35:43 (35:43)

22:31 (58:14)

25:26 (1:23:40)

7.

Johan Kuurne

Klubblös

1:24:39

+19:14

 

36:03 (36:03)

22:30 (58:33)

26:06 (1:24:39)

8.

Lars Backhans

Backhans & Hahn Arkitekter

1:24:57

+19:32

 

36:36 (36:36)

21:55 (58:31)

26:26 (1:24:57)

9.

Pierre-Louise

Klubblös

1:25:52

+20:27

 

37:32 (37:32)

22:06 (59:38)

26:14 (1:25:52)

10.

Robert Johansson

Rolejo

1:28:03

+22:38

 

37:14 (37:14)

23:37 (1:00:51)

27:12 (1:28:03)

11.

Magnus Hallqvist

Klubblös

1:28:19

+22:54

 

37:18 (37:18)

23:22 (1:00:40)

27:39 (1:28:19)

12.

Robert Wikblad

Uddevalla SK

1:31:04

+25:39

 

40:00 (40:00)

23:47 (1:03:47)

27:17 (1:31:04)

13.

Ulf Ekedahl

Ulf Biffen Ekedahl

1:37:01

+31:36

 

41:50 (41:50)

24:49 (1:06:39)

30:22 (1:37:01)

14.

Robin Olsson

Klubblös

1:39:57

+34:32

 

42:58 (42:58)

26:37 (1:09:35)

30:22 (1:39:57)

 

Johan Tholen

Klubblös

Ej start

 

Jonas Ehn

Team Ehn

Ej start

 

 

 

 

Dam Singel

(12 / 12)

Tid

Efter

1.

Therese Näsman

Klubblös

1:22:00

 

35:28 (35:28)

21:23 (56:51)

25:09 (1:22:00)

2.

Anna Mattson

Klubblös

1:23:45

+1:45

 

36:38 (36:38)

21:31 (58:09)

25:36 (1:23:45)

3.

Sussane Johansson

Klubblös

1:24:21

+2:21

 

36:48 (36:48)

21:50 (58:38)

25:43 (1:24:21)

4.

Karin Olofsson

Klubblös

1:24:59

+2:59

 

37:31 (37:31)

21:57 (59:28)

25:31 (1:24:59)

5.

Katarina Hallerstedt

Klubblös

1:26:22

+4:22

 

37:33 (37:33)

22:53 (1:00:26)

25:56 (1:26:22)

6.

Eva Hjertsson

Klubblös

1:39:15

+17:15

 

43:41 (43:41)

24:57 (1:08:38)

30:37 (1:39:15)

7.

Carina

Klubblös

1:41:41

+19:41

 

43:34 (43:34)

26:46 (1:10:20)

31:21 (1:41:41)

8.

Malin Danielsson

Klubblös

1:53:13

+31:13

 

47:56 (47:56)

29:43 (1:17:39)

35:34 (1:53:13)

9.

Sara Pettersson

Klubblös

1:56:22

+34:22

 

49:29 (49:29)

30:01 (1:19:30)

36:52 (1:56:22)

10.

Sandra Persson

Klubblös

1:56:24

+34:24

 

49:33 (49:33)

29:59 (1:19:32)

36:52 (1:56:24)

11.

Hanna Lindblad

Klubblös

1:56:25

+34:25

 

49:32 (49:32)

29:57 (1:19:29)

36:56 (1:56:25)

 

Sofia Brinkman

Klubblös

Ej start

 

Skapad av MeOS 3.2 U1.491: 2017-07-09 14:19:11